Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Бібліотека


      Бібліотека Кременецького лісотехнічного коледжу свою історію розпочала  з 1892 року, одночасно із заснуванням сільськогосподарської школи. Це була унікальна бібліотека, яка належала спочатку графу Вороніну, а потім перейшла в користування школи. Найцінніші її скарби – дві тисячі томів книжок на французькій, російській, польській мовах, згодом школа придбала ще близько восьми тисяч томів книг російською мовою. У 1920 році, коли Кременеччина відійшла до Польщі, сільськогосподарську школу ліквідували і разом з тим пропала значна частина літератури. Восени 1921 р. Польська влада відкрила агрономічну школу з лісовим відділенням і бібліотека знову відновила свою роботу.

    На посаді завідуючих бібліотекою у свій час працювали Макаревич Н.Т., Діденко О.Д., Рязанцева Н.О., Хомищак Л.А. На даний час завідуючою бібліотеки є Шевчук Т.О.Сучасний бібліотечний комплекс розташований в окремому приміщенні, який належить закладу. Перша  кімната – це читальний зал. У читальному залі - 50 одиничних місць, за якими  працюють студенти.  Друга кімната – це книговидача літератури та підручників. Обслуговування диференційне: на абонементі виділені групи студентів за спеціальностями, викладачі, працівники коледжу. Третя кімната – це книгосховище. На стелажах розташовані підручники за бібліотечно-бібліографічною класифікацією,  а у шафах знаходиться художня література. У бібліотеці ведеться алфавітний та систематичний каталоги, щоденно поновлюється тематичний каталог періодичних видань.

     Загальна  площа бібліотеки становить 234м2, читального залу - 117м2.

     У штаті три працівники, які цікавляться новинками та вивчають досвід організації роботи  Тернопільської обласної бібліотеки для молоді, де проходять курси  підвищення кваліфікації, беруть участь у тренінгах, знайомляться з  інноваційними методами обслуговування користувачів. Бібліотека приєднана до участі у Програмі сприяння Парламенту – ІІ. Протягом декількох років ефективно діє Пункт доступу громадян до інформації органів державної влади «Мережа ПДГ».Співпрацює також бібліотека коледжу із бібліотеками м. Кременець.

     Книжковий фонд бібліотеки навчального закладу  складає 12121 примірників літератури.

     Бібліотека координує свою діяльність з адміністрацією навчального закладу, викладачами і вихователями  та працює за комплексною програмою виховання студентської молоді на традиціях українського народу, національної культури та духовності.

    Бібліотека постійно поповнює свої фонди завдяки Тернопільському державному підприємству по торгівлі МОНУ, тісній співпраці наших  викладачів з Національним лісотехнічним університетом України. Нещодавно розпочато співпрацю з Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти. Замовлення літератури здійснюється  у видавництвах «Знання», «Ліра –К», «ЛЕОНОРМ», «АРІЙ».

Ббліотека навчального закладу здійснює бібліотечно-інформаційне та культурно-просвітницьке забезпечення навчально-виховного процесу як в урочний, так і в позаурочний час, розвиває творчі здібності та пізнавальні інтереси студентів  через відповідні технології інформаційної та масової роботи. Саме масова

робота є необхідною умовою успішної роботи бібліотеки. Вона включає проведення виховних, просвітницьких та інформаційних годин, бесід, усних журналів, презентацій та обговорення нових книг, оформлення книжкових виставок та тематичних поличок.

Інформаційні вміння є основою для успішного засвоєння всіх навчальних предметів і дають можливість людині вільно орієнтуватися у потоці інформації. Показовим елементом цього процесу, його незмінним джерелом є бібліотека – важлива ланка людської цивілізації.

Друзі сайту
Форма входу

Пошук
Календар
«  Вересень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Архів записів