Середа, 14.04.2021, 22:24:49
Вітаю Вас Гость | RSS
Меню сайту
Пошук
Вхід на сайт

Календар
«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Архів записів
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 140
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Кременецький лісотехнічний коледж

Технологічне відділення

Спеціальність 5.05180102 Оброблювання деревини

Відділ «Технологія деревообробки» започаткований у 1958 році, шляхом планового набору, а також переведенням студентів спеціальності 0902 «Обробка деревообробних виробництв» з Львівського і Дрогобицького технікумів механічної обробки деревини. Тоді проведено три випуски, загальною кількістю 231 спеціалістів деревообробного виробництва.

Спеціальність «Лісопильно деревообробне виробництво», за час існування якої до 1992 року було випущено 2849 техніків – технологів лісопильно- деревообробного виробництва.  Основне завдання відділення "Технологія деревообробки" полягає в підготовці високо кваліфікованих спеціалістів для забезпечення випуску високоякісних виробів з деревини при раціональному її використанні.
Першим завідувачем денного відділення, починаючи з 1958 року і до 1970 року, був Дячук Степан Павлович. З 1958 року  відкрито спеціальність 0904 "Лісопильно-деревообробне виробництво".


В 1959 році вперше проведено набір учнів за спеціальністю 0903 "Меблеве виробництво", 28 спеціалістів якої успішно закінчили технікуму році. З 1970 року по 1972 рік завідувачем денного відділення працювала Балагурчик Г.К., а з 1972 року до 2000 року відділення очолював методист, викладач вищої категорії Черняк І.Т. У  1991 році проходить зміна спеціальності на "Технологію деревообробки" і до 2000 року проведено підготовку і випуск 494 спеціалістів техніків- технологів деревообробного виробництва.

З 2000 року відділ перейменовано на спеціальність 5.092005 "Обробка деревини" і за два роки випущено 159 студент, які отримали дипломи техніків-технологів обробки деревини. В період з 2000 року завідувачем відділення призначено  викладача першої категорії Кривика О.Г., з 2002 по 2004 роки завідувачем відділення працював викладач Черняк В.І.З 2004 року і по сьогодні очолює відділення Відмінник освіти України, викладач-методист Росіцька Любов Володимирівна.

За період існування відділення для лісової, деревообробної та інших галузей народного господарства підготовлено і направлено 2616 спеціалістів, які з честю несуть звання випускника Кременецького лісотехнічного коледжу (до 2005 року – технікуму) . Вони займають високі посади на підприємствах галузі, в органах державного управління, керівних апаратах державних лісогосподарських об’єднань, Держкомітету лісового господарства.

Значна кількість випускників відділення захистила кандидатські дисертації і працює в Українському Державному лісотехнічному університеті та інших вищих навчальних закладах України. Гордістю коледжу є кандидати технічних наук: Андрашик Й.В., Герес М.І, Маєвський В., Сторожук  В., Ференц 0., Гуменюк Ж.Я., Шепелюк 0.0., Соколовський І.А.

Займається підготовкою спеціалістів   висококваліфікований і досвідчений колектив педагогів, які постійно працюють над новітніми технологіями деревообробного виробництва, впроваджуючи їх в навчальний процес. На  відділенні "Технологія деревообробки" задіяно 40 викладачів, з яких двоє працює над дисертацією при Луцькому та Львівському Державних університетах, шість викладачів-методистів вищої категорії, шість старших викладачів вищої категорії, шість викладачів вищої категорії, вісім першої категорії, шість другої категорії, шість спеціалістів, два лаборанти, три майстри виробничого навчання.

На відділенні "Технологія деревообробки” нараховується 23 навчальні кабінети і  8 лабораторій, при яких працюють гуртки технічної творчості. Експонати, виготовлені студентами, представлялись на Всесоюзних і Всеукраїнських виставках досягнень народного господарства, нагороджувались дипломами, грамотами і грошовими преміями. Педагогічний колектив  надає допомогу підприємствам галузі у перепідготовці робітничих кадрів, проводить консультативні виїзди на виробництва з метою покращення організації праці, технологічних процесів виробництва виробів з деревини, бере  участь в переоснащенні і реконструкції окремих дільниць, цехів виробничих підприємств.

 

 
Спеціальність 5.10010203 «Експлуатація і ремонт обладнання лісового комплексу»
 
Механічне відділення Кременецького лісотехнічного коледжу було відкрите в 1953 році і вже в 1957 році було випущено перші 52 техніки механіки. Для підготовки механіків створювалась матеріально-технічна база: були створені кабінети матеріалознавства, обробки металів, тягових машин, експлуатації і ремонту машин, використовувалась діюча слюсарно-механічна майстерня, кузня. Студенти працювали на наявних в тодішньому технікумі лебідках ТЛ-3, ТЛ-4, ТЛ-5, Л-19, які використовувалися для трелювання хлистів і навантаження сортиментів на лісовозні автомобілі. Валка лісу проводилась електропилами ЦНІІМЕ К-5, які забезпечувались електроенергією від пересувних електростанцій ПЕС-12-200 і ПЕС-60. Практичну їзду студенти проходили на газогенераторних автомобілях ЗІС-21. Підготовку механіків в 60-х роках здійснювали викладачі Іващук Петро Степанович, Вишталюк Микола Іванович, Клімов Петро Андрійович, Кудрявцев Віктор Петрович, Шевляков Віктор Арсентійович, Левчук Антоніна Іванівна, лаборант Нестерук Григорій Якович. З 1956 до 1983 року ведучим викладачем механічного відділу був завідуючий кабінетом тягових машин Чернушевич Броніслав Бернардович. В 70-80 роках в технікум поступила нова техніка – бензопили Дружба-4 і МП-5 «Урал», трелювальні трактори ТДТ-40М, ТДТ-75, ТДТ-55, трактори Т-16М, Т-25, Т-40, ЮМЗ-6КЛ, ДТ-75М, автомобілі ГАЗ-51, ГАЗ-53А, лісовозні автомобілі ЗІЛ-157, валочна пакетуюча машина ЛП-2, багато різних лісогосподарських знарядь. Новими металорізальними верстатами поповнилась слюсарно-механічна майстерня. Підготовку механіків проводили викладачі Александров Анатолій Максимович, Марков Борис Іванович, Дідич Йосип Григорович, Гаврилюк Віталій Іванович, Задворний Олег Семенович, Янчук Петро Петрович, Завадський Данило Ананійович, Ящук Михайло Васильович,  Ємець Іван Давидович, Киричук Аркадій Петрович, Мельник Андрій Макарович, майстер  виробничого навчання Тімахов Микола Леонтійович. При підготовці водіїв автомобілів практичну їзду проводили майстри Шевчук Михайло Калістратович і Грицюк Анатолій Андрійович.

Через 14 років, в 1997 році поновлено набір студентів на механічне відділення  і вже в 2001 році було випущено 21 технік-механік. Підготовку механіків проводили викладачі Гаврилюк Сергій Віталійович, Нагорняк Вадим Володимирович, Скалій Юрій Іванович, Задворний Олег Семенович. Ведучими спеціалістами на механічному відділі є Крачан Михайло Васильович, Стрижак Іван Іванович, Лісовик Василь Юрійович. Створені нові кабінети і лабораторії: кабінет машин і механізмів лісового господарства, кабінет правил дорожнього руху, кабінет і лабораторія по експлуатації і ремонту машин.

Після закінчення теоретичного курсу навчання студенти проходять переддипломну практику на підприємствах лісової галузі, працюючи дублерами механіків. Закінчується курс навчання в коледжі здачею комплексного екзамену, після чого випускники отримують кваліфікацію техніка-механіка.

Випускники механічного відділення успішно працюють на підприємствах лісової галузі. Гук Михайло Миколайович працює начальником нижнього складу ДП «Сарненський лісгосп», Бомблюк  Олександр – головний механік ДП «Острозький лісгосп», Циганюк Олександр – механік ДП «Радехівський лісгосп», Шершун Микола Харитонович працював генеральним директором виробничого об’єднання «Рівне ліс», очолював Державне агентство лісових ресурсів України Хомяк Петро – головний інженер ДП «Радехівське лісове господарство».

 
Спецільність 5.08010102 Землевпорядкування
 
Земля! Найбільше багатство українського народу. Якщо тобі не байдуже, що буде з українською землею, якщо ти прагнеш справедливого її розподілу та по-справжньому цільового  використання, обери спеціальність «Землевпорядкування»

До землевпорядників або як раніше їх називали «землемірів» ставилися завжди з повагою, так як земля є нашим багатством і саме збереженням цього багатства, а також розподілом земель, плануванням використання, управлінням земельними ресурсами, регулюванням земельних відносин займаються фахівці землевпорядники.
В останні роки в Україні велика увага звертається на землю не лише як на ресурс, що забезпечує людство їжею і всіма необхідними благами, але і як на предмет купівлі-продажу, ціни, дарування застави, тощо. Від оцінки її потенційних можливостей та вартості в значній мірі залежатиме багатство народу, який на ній проживає.

Не маловажне значення при цьому відіграє забезпеченість ринку землі кваліфікованими фахівцями - землевпорядниками, тобто спеціалістами, які можуть виконувати всі ці роботи.

Спеціальність “Землевпорядкування” у  Кременецькому лісотехнічному коледжі  відкрита у 2013р. та спрямована на підготовку фахівців широкого профілю, які здійснюють функції держави щодо управління земельними ресурсами шляхом регулювання земельних відносин, проведення державного земельного кадастру, землевпорядкування, державного контролю і моніторингу земель з метою забезпечення раціонального використання і охорони земель.

Нині землевпорядник – не тільки державний службовець, який стоїть на стороні найбільшого нашого багатства – землі, але й активний учасник і організатор земельного ринку. 

Зарахування на навчання на спеціальність  «Землевпорядкування» проводиться на І-ІІ курс вступних випробувань по спеціальності.