Середа, 14.04.2021, 21:16:23
Вітаю Вас Гость | RSS
Меню сайту
Пошук
Вхід на сайт

Календар
«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Архів записів
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 140
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Кременецький лісотехнічний коледж

Технологічних дисциплін

      Циклова комісія технологічних дисциплін найбільша на відділенні «Обробка деревини». До її складу входять викладачі спеціальних дисциплін і майстри виробничого навчання. Першим головою циклової комісії в 1959-1965 роках був  Клімов П.А. З 1966 до 1978 року циклову комісію очолював Шак В.П., у 1979-1981 роках цикловою комісією керував Завадський Д.А., потім з 1982 року до 1996 - знову            Шак В.П., впродовж 1997-1998 років головою циклової комісії був Селедець В.П. з 1998 р. до 2004р. циклову комісію очолювала Росіцька Л.В., з 2004 року до 2013р. роботою циклової комісії керував Шевчук О.М. Сьогодні циклову комісію очолює Братасюк С.Д.

    Завданням циклової комісії технологічних дисциплін є забезпечення належного рівня знань студентів з спеціальних деревообробних дисциплін: деревинознавства, матеріалознавства, технології лісопиляльно – деревообробних  виробництв, сушіння і захисту деревини, обладнання галузі, основ конструювання виробів з деревини, основ технології столярно-будівельних виробів, основ технології меблевих виробів, основ технології опорядження виробів з деревини, основ охорони праці, комп’ютерної графіки.

      Студенти відділення здобувають робітничу професію верстатника деревообробних верстатів в лісопильному цеху і деревообробній майстерні коледжу під час навчальних практик.

    Викладання предметів спеціального циклу здійснюється в кабінетах і двох лабораторіях. Серед викладачів циклової комісії є Відмінник освіти і науки України,  нагороджені Почесними грамотами Державного комітету лісового господарства України, іменними годинниками Голови Державного комітету лісового господарства України, грамотами управління освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації.

    Науково-дослідні роботи студентів під керівництвом викладачів Селедця В.П., Шевчука О.М. були відзначені Дипломами Всеукраїнського конкурсу «Лісове господарство, лісова, деревообробна та целюлозно-паперова промисловість». Викладачі циклової комісії Росіцька Л.В., Пшевлоцький В.А., Шаргородська Н.М., Ляховець С.С., Пшевлоцька М.І.,
Юркевич В.Ю. на заняттях зі студентами велику увагу приділяють знайомству з сучасним деревообробним обладнанням, новинками в галузі новітніх технологій, інструменту, комплектуючих матеріалів. Постійними учасниками виставок деревообробного обладнання є Росіцька Л.В., Селедець В.П., Юркевич В.Ю., Пшевлоцький В.А.

     У майстернях коледжу з допомогою майстрів виробничого навчання Вознюка М.Я., Іванюка В.В. студенти отримують робітничі професії верстатника деревообробних верстатів, вчаться застосовувати теоретичні знання на практиці.

    Більшість членів циклової комісії досвідчені-викладачі з багатим професійним і життєвим досвідом. У цикловій комісії здавна панує добрий дух наставництва і взаємодопомоги. Молодість і ентузіазм доповнюють зрілість і мудрість. Хороші традиції, що існують на відділі, свято шануються членами циклової комісії.

     Робота циклової комісії ведеться у багатьох напрямках. Головний із них - навчально-методична робота. Періодично на засіданнях циклової комісії розглядаються питання методичного забезпечення викладання предметів, звіти з виконання лабораторних і практичних робіт із спеціальних предметів.

     З метою вивчення досвіду викладання предмету, виявлення окремих недоліків у роботі циклової комісії, вивчається стан викладання предметів окремими викладачами. Члени циклової комісії виносять на розгляд циклової комісії свої методичні розробки. Власні погляди на окремі питання педагогіки, психології, методики викладання спецдисциплін викладачі циклової комісії висловлюють у методичних доповідях, з якими вони виступають на засіданнях.

   Систематично викладачі спецдисциплін знайомляться із новинами науки і техніки в галузі. Це відбувається шляхом їх участі у виставках деревообробного обладнання, виставках меблів, що організовуються Державним агентством лісових ресурсів України.

     Члени циклової комісії постійно працюють над удосконаленням і урізноманітненням форм і методів навчання. Практикуються уроки-екскурсії на передові підприємства галузі, уроки у вигляді ділових ігор. Приділяється значна увага комп’ютеризації предметів технологічного циклу. На уроках спецдисциплін широко використовується відео - і аудіотехніка.

     Ще один важливий напрям роботи - розвиток технічної творчості і науково – дослідної роботи серед студентської молоді. Експонати, виготовлені руками студентів, неодноразово були представлені на виставках технічної творчості у Малині, Києві, Москві, нагороджувались медалями та Почесним грамотами.