Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Відділ Лісове і садово-паркове господарство


Спеціальність 5.09010301 Лісове господарство


    В 1962 році, коли виникла необхідність забезпечити народне господарство країни висококваліфікованими спеціалістами, технікум став готувати техніків лісового господарства.

    Першими завідувачами відділенням були Дячук С.П., Черняк І.Т.,  Павловська Г.О.З 1995 року відділ очолює відмінник освіти, викладач-методист Ящук В.В.
У 1965 році вперше відбувся випуск 18 молодих спеціалістів. Вони отримали дипломи техніків лісового господарства. За роки існування відділення підготовлено 4824 молодих спеціалістів. Їх можна зустріти  по всій території України та за її межами в лісоупоряджувальних партіях, держлісгоспах, мисливських господарствах, заповідниках лісового господарства та інших підприємствах. Вони працюють викладачами учбових закладів, керівниками обласних управлінь лісового господарства. Так, Тернопільське обласне управління лісового господарства очолює випускник 1974 року Попадинець І.М. Сьогодні на денній формі навчається 274 студентів. Відділ лісового господарства підтримує тісні зв’язки з іншими навчальними закладами, Українським державним лісотехнічним університетом. Вони пов’язані із співпрацею над робочими програмами, обміном навчально-методичними розробкам, з підготовкою навчальних посібників та підручників. Крім цього викладачі відділу мають тісні  контакти з багатьма державними лісовими господарствами Державного агентства лісових ресурсів. Останнім часом налагодилися відносини з навчальними закладами Польщі. На відділенні функціонує університет природи, який очолює викладач-методист, відмінник лісового господарства України Стрикула С.І.

    Щороку студенти лісогосподарського відділення свої теоретичні знання закріплюють під час проходження навчальної і виробничої практики в Білокриницькому, Кременецькому. Почаївському, Волинському, Вишнівецькому, Ланівецькому лісництвах Кременецького держаного лісництва, а також приймають участь у змаганнях «Лісова всебічність».

    Останнім часом значно зріс викладацький потенціал відділення. На відділенні «Лісове господарство» працюють заслужені працівники лісового господарства України – Іваницький С.М., Штогрин М.О., викладачі-методисти, старші викладачі, викладачі вищої і першої категорій. Такий педагогічний склад відділення дозволяє розробляти і впроваджувати новітні технології, методики і наукові розробки, сприяє ефективному навчанню і виробничому процесу.

Спеціальність 5.09010303 Зелене будівництво і садово-паркове господартсво

Спеціальність "Зелене будівництво і садово-паркове господарство" відкрита у коледжі 2013 році.

Зелене будівництво – це система планових заходів щодо створення, збереження та збільшення зелених насаджень у містах і селищах міського типу; озеленення значних за площею ділянок проводиться за проектним завданням і складеного на його основі технічного проекту.

Садово-паркове мистецтво – це мистецтво створення садів, парків та інших озеленювальних ділянок. Специфіка садово - паркового мистецтва полягає у використанні живого рослинного матеріалу для організації простору, який безперервно змінює свій вигляд, в об'єднанні елементів природи і художньої творчості в єдине ціле. Практика зеленого будівництва включає: створення садів і парків, підбір рослин для різних кліматичних і ґрунтових умов, розміщення й угруповання рослин у поєднанні з архітектурними спорудами, водоймами, дорогами, майданчиками, скульптурою, посадку рослин та догляд за ними тощо. Садово-паркове мистецтво створило різноманітні композиційні прийоми, які умовно можна звести до двох основних принципів: регулярному і пейзажному. Для першого характерна геометрична композиція, для другого - мальовниче розміщення композиційних елементів, що імітує природний ландшафт.

Спеціальність необхідна сучасній Україні для вирішення екологічних проблем міст і населених пунктів, оздоровлення населення держави, виховання творчої особистості, досконало володіючої мистецтвом ландшафтного дизайну, збереження і охорони зеленого багатства країни. 

Молодший спеціаліст  - фахівець садово-паркового господарства - готується до діяльності в області організації та ведення садово-паркового будівництва і господарства, фітодизайну та може займати первинні посади майстра, фахівця садово - паркового господарства, техніка-проектувальника, агротехніка. Його діяльність пов'язана з організацією і веденням садово-паркового будівництва і господарства, розробкою дизайн-проектів, проектів планування та озеленення об'єктів зеленого будівництва (укладанням раціональних технологій з впровадження проектів у натуру; виконанням планування та озеленення територій різного призначення, зелених куточків; проведенням таксації об'єктів озеленення; вирощуванням деревних і кущових порід, квіткових рослин відкритого та закритого ґрунтів; підготовкою до реалізації та реалізація продукції; проведенням комплексу оглядових робіт з рослинами на об'єкті озеленення; економічним обґрунтуванням проектних рішень).

 У наш час ця професія набула особливої актуальності, а фахівці користуються попитом навіть за кордоном. Навчаючись у коледжі, студенти беруть активну участь у роботі  різноманітних гуртків, демонструючи свою творчу  натуру та естетичні смаки. Жодна спеціальність не може конкурувати з спеціальністю "Зелене будівництво і садово-паркове господарство" за красою та творчістю. 

 

Друзі сайту
Форма входу

Пошук
Календар
«  Листопад 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Архів записів